Android 7.1.1 Öncesi SSL Desteği Kalkıyor - BRK Web Design - Çorum Web Tasarım E-Ticaret ve Kurumsal Yazılım

Android 7.1.1 Öncesi SSL Desteği Kalkıyor

Android 7.1.1 Öncesi SSL Desteği Kalkıyor2021’den itibaren, 7.1.1’e kadar Android yüklü akıllı telefonlarda pek çok web sitesi artık açılmayacak!
 

Let’s Encrypt CA, IdenTrust ile ortaklığının sona erdiğini duyurdu. Let’s Encrypt SSL sertifikalarına sahip web siteleri, çoğu işletim sistemiyle çalışan 1 Eylül 2021’den itibaren IdenTrust DST Root CA X3 çapraz ara sertifikasını artık desteklemeyecektir. SSL sertifikalarının İnternet üzerindeki tüm web alan adlarının yaklaşık% 30’u tarafından kullanıldığı Let’s Encrypt, kendi kök sertifikasına sahiptir – ISRG Root X1. Ancak, yaratıldığı sırada uyumluluk için şirket, halihazırda mevcut işletim sistemlerinin çoğu tarafından desteklenen IdenTrust’tan bir ara sertifika ile çapraz imzalama ekledi. Eylül 2021’de, sertifika yetkilisi ortaklığı sona eriyor ve yenileme planları yok.

 

Android 7.1.0 ve daha eski sürümler kendi Let’s Encrypt kök sertifikalarına güvenmediğinden, işletim sisteminin bu sürümlerindeki akıllı telefonlar onu kullanan siteleri ziyaret edemez. Eylül 2020 itibarıyla, Android cihazların% 33,8’inde Android 7.1.0 ve önceki sürümler yüklüdür. Tek çözüm, Firefox tarayıcısını ISRG Root X1’in zaten güvendiği kendi sertifika deposu ile kullanmaktır. Ancak, tarayıcının dışında erişim yine de kısıtlanacaktır.

Bizden haberdar olmak için yan tarafa mail adresinizi yazabilirsiniz.

Üye Girişi

Veya
MÜŞTERİ HİZMETLERİ
Şifrenizi mi unuttunuz? Kayıt olmak ister misiniz? İletişim & Ulaşım

BRK WEB DESIGN® - Kurumsal | E-Ticaret | Muhasebe Sistemleri